home page
Title Background

Nil Mobilya AŞ.

Nil Mobilya AŞ. Firma Bilgileri

Misyonumuz

Yüksek kaliteli ürünler üretmek,
Sektöre yenilikler getirecek araştırma-geliştirme faaliyetlerinde bulunmak
Sürekli yeni tasarımlar yeni fikirler geliştirmek
Karlı ve verimli bir firma olarak ülke ekonomisine katkıda bulunmak, istihdam sağlamak
Vizyonumuz

Yenilikçi, kaliteye önem veren, müşterilerine her zaman güven veren bir marka haline gelme
Tarihçe

1980 – Nil Mobilya Şükrü Kulkul tarafından Kayseri Eski Sanayi de küçük bir atölyede koltuk imal etmek üzere kuruldu

1986 – Firmanın merkezi yine Eski Sanayi de bulunan 5 katlı binaya taşındı. Burada mağazayla birlikte bir süre daha koltuk imalatı yapıldıktan sonra üretim tamamen bırakılarak toptan mobilya ticaretine yoğunlaşıldı. Ülke genelinde yaygın bir müşteri portföyü oluşturuldu.

1997 – Firma olarak tekrar esas işi olan üretime dönülme kararı alınmış, Şubat ayında ilk kanepe üretimi yapılmıştır. Daha önce yapılan atölye tarzı üretimden seri kanepe ve koltuk takımları üretimine başlanmıştır. Bu tarihe kadar bir şahıs firması olan Nil Mobilya şirketleşme kararı alarak anonim şirket statüsüne geçmiştir. Eski sanayi de bulunan mağaza da tamamen perakende satışa yönlendirilerek fabrika satış mağazasına dönüştürülmüştür.

2000 – Artan talebe ve kapasiteye bağlı olarak daha büyük bir fabrikaya geçilme kararı alınmış ve 4000 m2 kapalı alana sahip OSB 15.Cadde’deki tesislere taşınılmıştır.

2003 – Yatak ve baza da ürün grubuna eklenip üretimine başlanmıştır.

2005 – Organize sanayi genişleme bölgesinde toplam 30000 m2’lik alanda 7000 m2 kapala alana sahip yeni fabrikanın inşaatına başlanmıştır.

2006 – Mart ayında yeni tesislerimizde üretime başlanmıştır. Yeni tesisle üretim kapasitesi iki katına çıkmıştır. Nil Mobilya A.Ş.’ nin Yön. Kur. Bşk’lığını aynı zamanda kurucusu olan Şükrü Kulkul sürdürmektedir.

Nil Mobilya bugün modern tesisleri, kaliteli ürünleri ve Türkiye genelinde satış ağıyla günden güne büyümeye ve ismini duyurmaya devam ediyor. Kanepe, kanepe grupları, koltuk grupları, yatak ve baza da toplam 70 civarında ürün çeşidi ve sınırsız renk ve desen çeşitleriyle siz değerli müşterilerimiz hizmetinizdeyiz. Türkiye genelindeki bölge bayilerimiz ve satış noktalarımızla en büyük amacımız sizlere kaliteli ürünler, kusursuz hizmet ve satış sonrası servis vermektedir. Tüm ürünlerimiz TSE belgelidir ve 2 yıl garantilidir.